EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Son dakika / Sakine SAYAR YAZDI; YA KARDEŞLİK YA KALLEŞLİK

Sakine SAYAR YAZDI; YA KARDEŞLİK YA KALLEŞLİK

 

YA KARDEŞLİK YA KALLEŞLİK

SAKİNE SAYAR.

Ya kardeşlik, ya kalleşlik Ne oldu bize? Ne oldu bu millete? Bir defa daha ve altını çizerek soruyorum: Yüzde 99’u Müslüman olan, vatan ve bayrak sevgisinin her zaman zirvede olduğu, en zor ve sıkıntılı dönemlerinde milli birliğin, dayanışmanın, paylaşmanın mükemmel örneklerini vermiş bir millet bu durumlara nasıl düşebilir? İşte böyle bir boş vermişliğin olduğu, böyle bir vurdumduymazlığın yaşandığı bir ülkenin iktidarı da AKP oluyor. Nasıl da her şey birbirini tamamlıyor? CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu gurup toplantısında her defasında dile getirip sorduğu “Türkiye nereye gidiyor?” sorusunu tekrar ve ısrarla soruyoruz ve şu tespitini bir defa daha hatırlatıyoruz: “Bundan sonra; Ya yurdum diyeceğiz, ya da yutulacağız. Ya bütünlük diyeceğiz, ya da büküleceğiz. Ya kardeşlik diyeceğiz, ya da kalleşliklere göz yumacağız. Ya Cumhuriyet diyeceğiz, ya da mihnete razı geleceğiz. Ve elbette ya herkesle birlikte var olacağız, ya da vampirlere yem olacağız. Bize göre başka bir alternatif kalmamıştır.” Türkiye’de Mülteciler Büyük sorun … Resmi veriler Türkiye’deki mülteci sayısının 3,5 milyon resmi kayıt dışı verilerle 4.5 milyondan aşağı olmadığını gösteriyor. Dünyada en çok göçmen ve sığınmacının barındığı Türkiye, Suriye’deki 6 yılı dolduran iç savaştan kaçanların yarıdan fazlasına ev Sahipliği yapmakta. Tanınan imkanlar tepki toplamakta Sağlık,Eğitim ücretsiz ,1300 maaş ,900 aile yardımı ,Askerlikten ,vergiden men oluşları Türkiye’de vatandaşların üzerinde tepki toplamakta toplum kurallarına uyum sağlamamış olmaları mahalle baskısı yarattığından dolayı Suriyeli ve Türk vatandaşlarının arasında ölümle sonuçlanan kavgalara neden oluyor …Bu gidişat iyi sonuçlar getirmeyecek.. Haydi hayırlısı.

 

 

 

 

 

http://eyupflashaber.com/

İstanbul müteahhitler birliği iş insanları Eyupsultan KÜLTÜR salonunda düzenlemiş olduğu deprem konulu panele yoğun ilgi vardı.

RESİM ÇEKİLDİLER SALONU TERK ETTİLER. İstanbul müteahhitler birliği iş insanları Eyupsultan KÜLTÜR salonunda düzenlemiş olduğu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER