EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Alibeyköy Haberleri / Kastamonulu Mustafa Gül ve Oğlu Kerim Gül faktörü bu kez ağır bastı.

Kastamonulu Mustafa Gül ve Oğlu Kerim Gül faktörü bu kez ağır bastı.

EYÜPSULTAN’DA KASTAMONULULAR TEK YÜREK OLDU.

2019 Yerel seçimlerde Oyunu Cumhur İttifakından yana kullanan Eyüpsultan Kastamonu seçmeni, bu kez top yekün CHP’den yana tavır kullandı. Öyleki; 2009 Yılında üç dönem Göktürk Belde Belediyesinin kurucusu ve Belediye başkanlığı yapan Kastamonulu Mustafa Gül ve Oğlu Kerim Gül faktörü bu kez ağır bastı. Kerim Gül’ün 17 sıradan CHP’nin meclis üye listesinde yer alması, Ak Partinin hesaplarını alt üst etti. Seçime henüz 25 gün kala Eyüpsultan Kastamonulu hemşerlerinin tek,tek kapılarını çalarak her birinden söz alan Kerim Gül’ün ve Babası Mustafa Gül’ün Kaastamonu’lu hemşerileri tek yürek olup Eyüpsultan’da CHP’nin oylarını artırdıkları gibi 30 yıl aradan sonra Eyüpsultan CHP’ye seçim kazandırdılar.

KASTAMONULULAR KİMDİR.

Eyüpsultan genelinde 30 bin seçmeni olup dernekler bazında ise Sivas’dan sonra ikinci gelir.

Kastamonu ve Kastamonulular Türkiye’de en çok haksız ithama muhatap olan yerlerin belki de başında gelir. Elbette iyisi de kötüsü de var. Fakat genel olarak değerli kişilerdir ve birlik beraberlik algıları öne çıkar. Çanakkale savaşında en çok şehit veren şehir olmasının ilk sebebi de budur ve yine bu yüzden, genel olarak, toplumsal sorun üretmeyen, geçimli kimselerdir. Paraya, mala düşkünlükleri yoktur. Kaba oldukları algısı abartılan mübalağa edilen bir konu olsa da genel olarak bütün dağlık coğrafyalarda yaşayan insanlarda nisbi olarak görülen sert uslup Kastamonu’lular içinde geçerli olabilir. İstanbul’un Türk İslam şehri haline getirilmesi siyasetinde şehre getirilen Müslümanlar, umumiyetle Kastamonu’dan (özellikle de merkez ve kıyı bölgelerinden (İnebolu, Bozkurt Abana, civarı)) gelmiştir, bu yüzden Kastamonu’lular İstanbul’(lular ile münasebeti çok eski ve kadimdir. Türk, Müslüman ve İstanbul’un yerlisi olan kişilerin kahir ekseriyeti Kastamonu kökenlidir.

CHP Eyüpsultan belediye başkanı Bülent Özmen Kerim Gül
CHP Eyüpsultan belediye başkanı Bülent Özmen Kerim Gül
Göktürk CHP Eyüpsultan belediye başkanı Bülent Özmen Kerim Gül
Göktürk CHP Eyüpsultan belediye başkanı Bülent Özmen Kerim Gül

Hazırlayan ALAETTİN ARSLAN

 

http://eyupflashaber.com/

Eyüpsultan belediyesi hayvan kliniğini de sattı

Eyüpsultan belediyesi hayvan kliniğini de sattı

AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’nden büyük satış: Hayvan kliniği arazisi ranta feda edildi AKP’li Eyüpsultan Belediyesi, üzerinde …

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER