EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Eyüpsultan haberleri / BELEDİYE BAŞKANLIĞI BANA ALTIN TEPSİDE SUNULMADI

BELEDİYE BAŞKANLIĞI BANA ALTIN TEPSİDE SUNULMADI

 

 

 

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI BANA ALTIN TEPSİDE SUNULMADI;

CHP Eyüpsultan belediye başkan adayı Bülent ÖZMEN Yerel basınla akşam yemeğinde bir araya geldi.

CHP’nin Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Bülent Özmen daha yaşanılır bir Eyüpsultan için adayım dedi. Bülen Özmen; “Eyüpsultan Belediye Başkanlığı bana altın tepside sunulmuyor. Ama benim çalışma ve kazanma inancım, azmim var. Üstelik bu kez yalnız da değilim”

 

Basın mensuplarına kendisini tanıtan Özmen, çocukluğunda geliştirdiği “kamu hizmeti” hayaliyle eğitim tercihini Mülkiye’den yana yaptığını belirtti. Dışişleri Bakanlığı ve İş Bankası Teftiş Kurulu deneyimlerini aktaran Özmen, burslu olarak gittiği yurt dışı eğitimi ve çeşitli yabancı bankaların üst düzey yöneticiliklerinden, bir enerji şirketinin CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığına uzanan profesyonel yöneticilik yaşamında ‘her sorunun çözümünü de beraberinde taşıdığını’ öğrendiğini anlattı.

Hayatında hiçbir şeyin kendisine “altın tepsi” ile sunulmadığını ifade eden Özmen, “Ben başarılarımı daima çok çalışarak kazandım. Şimdi de Eyüpsultan Belediye Başkanlığı bana altın tepside sunulmuyor. Ama benim çalışma ve kazanma inancım, azmim var. Üstelik bu kez yalnız da değilim” diye konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İGDAŞ Genel Müdürlüğü görevi için tanıştırılması ve 14 aday arasından bu göreve geliş sürecini anlatan Özmen, soru üzerine, özel sektörde daha yüksek kazançlı profesyonel bir gelecek yerine bu görevi tercih etmesinin ardında anlattığı yaşam öyküsü içinde gelişen “siyasi” karakteri olduğunu kaydetti.

Özmen, 10 Ocak’ta başlayan adaylık sürecinin henüz 16. gününde olan bir siyasetçi olduğunu ama kendisinin daima “ülkesini ve halkını seven, emeğin ve geleneksel kültürünün değerini bilen, hiçbir zaman ayrımcı olmayan eşitlikçi bir sosyal demokrat” olduğunu vurguladı. İGDAŞ’ta da bu yüzden koltuğunda oturan bir genel müdür olmaktansa doğrudan sahada halkla iç içe bir “kamu görevlisi” olmayı tercih ettiğini söyleyen Özmen, “5 yılın sonunda, ben oradan başım çok dik ve alnım çok ak çıktım. Göreve başlarken İstanbul Belediyesi Başkanıma ve İstanbul halkına bir söz vermiştim. Kurumu katı, ağır ve halktan kopuk bürokrasiden alıp; çağın gereklerine uygun modern teknolojilerle donanmış, eşitlikçi bir kamu yararı anlayışla ileri götürme ve halka yaklaştırma sözüydü bu. Ben sözümü tuttum. İGDAŞ’ta 10 yıllık işi, 5 yılda yaptık. Eyüpsultan Belediyesi’nde de 2 dönemlik işi, ilk 5 yılda yapacağız. Benim şimdi Eyüpsultan halkına verdiğim söz budur” diye konuştu.

Sohbet sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özmen, özetle şunları söyledi:

“Eyüp Belediye Başkanlığı adaylığı, benim için bir onur ve şerefli bir görevdir. Adaylık süreci, partimizin Eyüpsultanlılar arasında yaptığı ‘Nasıl bir Belediye Başkanı görmek istiyorsunuz’ araştırmasında ortaya çıkan profile göre birçok değerlendirme ve görüşmeden sonra bana tevcih edildi. İstanbul’da, başka bir ilçe değil de özellikle 16 yıldır da içinde oturduğum Eyüpsultan gibi maneviyatıyla yüklü kadim bir ilçenin belediye başkanlığı adaylığına layık olabilmek, her şeyden önce benim için artık sadece 31 Mart’a kadar değil, hayatımın sonuna kadar sürdüreceğim ödevim olacaktır. Partim adına bunu onurla taşımak ve halel getirmemek başlıca görevimdir.”

EYÜP FLAŞ HABER Alettin Arslan

 

 

http://eyupflashaber.com/

ÇEDF KURUCU BAŞKANI MAZLUM ŞANLI ERZURUM BELEDİYESİ GENEL SEKTRERİ ZAFER AYNALI İLE BİR ARAYA GELDİ

Çağdaş Erzurum Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Mazlum Şanlı, Erzurum Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER