EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Sılaydır yanı / Uluslararası Bilim Şenliği

Uluslararası Bilim Şenliği

Eyüp Belediyesi ve İstanbul Valiliği tarafından gerçekleştirilecek olan Uluslararası Bilim Şenliği, vatandaşları bilim ve bilim adamlarıyla bir araya getirecek. Şenlikte kurulacak bilim atölyelerinde çeşitli bilimsel aktiviteler, sergiler ve konferanslar düzenlenecek.

Eyüp Belediyesi, İstanbul Valiliği ile birlikte 29 – 30 Eylül tarihlerinde Uluslararası Bilim Şenliği düzenliyor. Halkın, özellikle de gençlerin bilimle ve bilim insanlarıyla bir araya getirilmesi amacıyla düzenlenecek olan şenlik için Eyüp Belediyesi’nin Haliç Etkinlik Alanı’na 50 adet çadır kurulacak. Bu çadırlarda genç bilim adamları ve mucitlerin ilgiyle takip edecekleri atölye çalışmaları, bilimsel gösteriler ve deneyler yapılacak. Etkinlik alanında ayrıca geleceğin bilimadamları ve mucitlerinin projelerinin yer alacağı bir de sergi açılacak.

Şenlik kapsamında Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde (EKSM) bulunan üç salonda da bilimsel konularda konferanslar düzenlenecek. “Bilim Herkesi Birleştirir” adı altında düzenlenecek konferanslarda, her biri konusunda uzman bilimadamları vatandaşlarla buluşacak.

Konu ile ilgili olarak Eyüp Belediyesi’nde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın adına Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer, İstanbul Valiliği yetkilileri, İl ve Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Şişli Kaymakamlığı yetkilileri, Eyüp Belediyesi’nin ilgili birim müdürleri ile personelleri ve Beşiktaş Belediyesi’nden temsilciler katıldı.

Toplantıda, bilim şenliği ile ilgili olarak yapılacak çalışmalar tüm detaylarıyla konuşuldu.

http://eyupflashaber.com/

Eyüp Kültürel Mirası Koruma ve Tanıtma Derneği, Art İstanbul Feshane’de tanıtım etkinliğini düzenledi…

22 Mayıs 2024 tarihinde Eyüp Kültürel Mirası Koruma ve Tanıtma Derneği, Art İstanbul Feshane’de tanıtım …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER