EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Genel / SARALLARA OPERAYON

SARALLARA OPERAYON

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin kamuoyunda “Sarallar” olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik operasyonda 150 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkmıştı. Gözaltına alınanların sayısı dün itibariyle 121’e çıktı. Şüphelilerin emniyette sorgusu sürerken üç gündür izine rastlanmayan Alaattin takma isimli İlyas Saral’ın emniyet kaynaklarınca yurtdışına kaçmış olabileceği değerlendiriliyor. 2018 yılında yine İstanbul Emniyeti’nce düzenlenen operasyonla Eyüpsultan ilçesindeki özel bölmeli bürosunda yakalanıp tutuklandıktan sonra Nisan 2020’de infaz düzenlemesiyle hapisten çıkan çete elebaşı Alaattin İlyas Saral’ın, uzun bir süreden beri Erdal Acar’la çetesini yönettiği ileri sürüldü.

Organize çete vb pek çok eylem…

Kumar ve sanal kumardan, tahsilat ve haraç almaya kadar birçok suç alanında faaliyet gösterdiği İstanbul’da iki ayrı cinayet olayına karıştığı belirlenen çetenin ünlü iş insanlarını tehdit ve şantajla haraca bağladığı da polis tarafından tespit edildi.

DİREKT TALİMAT

Polis tespitine göre, tahsilat ve eylem aşamasında Alaaattin İlyas Saral’ın, haraç alma aşamasında kurulan racon masalarının ise iş insanı olarak bilinen Erdal Acar’ın devreye girdiği öne sürüldü. Aralarında tanınmış iş insanlarının da bulunduğu iş dünyasından birçok isme kurduğu racon masalarında “tarife” adını verdiği haraç kesen ve istediği haracı vermeyenlerin üzerine çeteyi yönlendirdiği iddia edilen Acar’ın bu faaliyetlerinde çete mensuplarına direkt talimat verdiği de polis tarafından tespit edildi. Haraç ve tehdidin yanı sıra cinayet, yaralama ve adam kaçırma olaylarına karıştığı da tespit edilen ve çok sayıda mağdurun korkudan şikayet edemediği çeteye düzenlenen operasyonun ardından şikayetçi sayısında artış olduğu öğrenildi.

 

 

http://eyupflashaber.com/

İstanbul Müteahhitler Birliği Eyüpsultan’da Kentsel Dönüşüm Deprem konulu panel düzenledi. Eyüpsultan Kültür Merkezinde düzenlenen panele,

  İstanbul Müteahhitler Birliği Eyüpsultan’da Kentsel Dönüşüm Deprem konulu panel düzenledi. Eyüpsultan Kültür Merkezinde düzenlenen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER