EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Eyüpsultan haberleri / İstanbul Müteahhit ve İş İnsanları Derneği (İMİDER) tarafından düzenlenen ‘İstanbul’da Deprem ve Kentsel Dönüşüm’ konulu panel, Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Müteahhit ve İş İnsanları Derneği (İMİDER) tarafından düzenlenen ‘İstanbul’da Deprem ve Kentsel Dönüşüm’ konulu panel, Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Naci Görür’den Bir Uyarı Daha! “Marmara Diz Çökecek”

İstanbul Müteahhit ve İş İnsanları Derneği’nin (İMİDER) düzenlediği ‘İstanbul’da Deprem ve Kentsel Dönüşüm’ panelinde, depremin kaçınılmazlığı ve kentsel dönüşümün önemi vurgulandı. Prof. Dr. Naci Görür, depremin etkileri ve alınması gereken önlemler üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

İstanbul Müteahhit ve İş İnsanları Derneği (İMİDER) tarafından düzenlenen ‘İstanbul’da Deprem ve Kentsel Dönüşüm‘ konulu panel, Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Katılımcılar ve Panelin Amacı

Panele, Bilim Akademisi üyesi ve deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen, İBB KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ve İMİDER Başkanı İrfan Tutacak’ın yanı sıra, dernek temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

“Bu Ülkede Depremler Olmaya Devam Edecek”

Panelde konuşan Prof. Dr. Naci Görür, depremlerin kaçınılmaz olduğunu belirtti: “Bu ülkede depremler olmaya devam edecek. Levha sınırları, insanlardaki kalp atışı gibi sürekli hareket halindedir. Eğer bu hareket durursa, dünya da yaşamını yitirir.”

“Toplum Olarak Görevlerimizi Yerine Getirmeliyiz”

Görür, herkesin üzerine düşen görevler olduğunu vurguladı: “Kendimizi değiştirmezsek, çağdaş güvenliğimiz ve özgürlüğümüzle bu ülkede yaşamamız mümkün olmayacak. Belediye başkanları işlerini yapmalı, kaçak işlerin peşine düşmemelidir.”

“Deprem En Büyük Çevre Felaketidir”

Depremin çevre üzerindeki etkilerine dikkat çeken Görür, “Deprem, uzun yıllar sürecek bir çevre felaketidir. Kanalizasyonun patlaması, içme suyuna karışması gibi durumlar sağlıklı yaşamı imkansız hale getirir. Çevre kirliliği, yıllar içinde insanları hastalıklara sürükler.”

“Eğer Deprem Olursa Marmara Bölgesi Çöker, Türkiye Diz Çöker”

Olası Marmara depremi hakkında konuşan Görür, “Marmara bölgesi, Türkiye ekonomisinin %60’ını oluşturuyor. Eğer deprem olursa, bu bölge çöker ve Türkiye diz çöker. Ekonomik ve siyasi bağımsızlığımız tehlikeye girer. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, bugün borç alan yarın talimat alır. Marmara bölgesini depreme hazırlamazsak, özgürlüğümüzü koruyamayız,” dedi.

ALAETTİN ARSLAN / NEYÜP FLAŞ HABER

 

http://eyupflashaber.com/

ÇEDF KURUCU BAŞKANI MAZLUM ŞANLI ERZURUM BELEDİYESİ GENEL SEKTRERİ ZAFER AYNALI İLE BİR ARAYA GELDİ

Çağdaş Erzurum Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Mazlum Şanlı, Erzurum Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER