EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Eyüpsultan haberleri / Eyüpsultan’da Şehidlerimiz için Hatim indirildi Dualar edildi
Eyüpsultan’da, şehit olan her bir şehidimiz için hatim indirildi.

Eyüpsultan’da Şehidlerimiz için Hatim indirildi Dualar edildi

Eyüpsultan’da Şehitlerimiz İçin  Hatim İndirildi, Dualar Edildi

 

Eyüpsultan Belediyesi tarafından düzenlenen hatim programı kapsamında Eyüpsultan Camii’nde, Cuma namazı öncesi Hatmi Şerif ve Aşr-ı Şerifler okundu, dualar edildi.

Cuma namazı sonrası ise Eyüpsultan Camii Meydanı’nda, Eyüpsultan Camii Baş İmamı Metin Çakar tarafından aziz şehitlerimizin ruhlarına ithafen yapılan hatim duasına binlerce kişi eşlik etti.

“TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Programda yaptığı konuşmada zor bir coğrafyada yaşadığımızı, bunun için de en üst düzeyde mücadele verildiğine değinen Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, şu açıklamaları yaptı: “Keşke bugün burada başka bir amaçla hatim indirseydik, lokma dağıtsaydık ama yaşadığımız coğrafyanın şartları bizi zorlayarak bu şekilde ayakta durmaya ve mücadelemizi en üst düzeyde yapmaya itmektedir. Coğrafyamızı değiştiremeyeceğimize göre burada hükümetimizin de yaptığı gibi aklı selimi öne çıkaran, yeri geldiği zaman da her alanda mücadelesini verebilen bir devlet anlayışıyla durumumuzu sürdürmek zorundayız. Biz de elimizden ne gelir ne gelmez diye düşündüğümüzde şehitlerimizin ilk şehadet şerbetini içtiği sekizinci gününde tüm şehitlerimiz için hatimler indirdik. Hem Eyüpsultan Camii’nin içinde hem de Meydanda hatim duası yaptık. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum.”

BİNLERCE VATANDAŞ “ŞEHİTLER TEPESİNDE BEN DE VARIM” DEDİ

Cuma namazı ve edilen duaların ardından binlerce vatandaş Eyüpsultan Belediyesi tarafından ordumuza moral vermek, yanlarında olduklarını göstermek amacıyla başlatılan “Kahraman Ordumuzun Yanındayız” imza kampanyasına destek verdi. Standların önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar “Ordumuzun yanında ve emrindeyim şehitler tepesinde ben de varım” diyerek imza attılar.

Eyüpsultan Belediyesi, şehitlerimiz için okunan hatim duasının ardından, şehit olan tüm kahraman askerlerimiz için lokma hayrında bulundu. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ve Başkan Yardımcıları vatandaşlara lokma ikramında bulundu.

AKŞEMSETTİN VE ALİBEYKÖY MAHALLELERİNDE DE ŞEHİTLERİMİZE DUALAR EDİLDİ

Akşemsettin Mahallesi’nde bulunan Veysel Karani Camii’nde ve Alibeyköy Merkez Camii’nde de şehitlerimiz için ve kahraman Mehmetçiklerimizin muvaffakiyeti, vatanımızın birlik ve beraberliğinin daim olması için dualar edildi. Cuma namazı sonrası ise her iki cami avlusunda, Eyüpsultan Belediyesi tarafından vatandaşlara lokma dağıtıldı. Veysel Karani Camii’nde lokma dağıtımını Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken adına Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yavuz, Alibeyköy Merkez Camii’nde ise Başkan Yardımcısı Muhammet Çakır yaptı.

EYÜP FLAŞ HABER Alaettin Arslan…

 

http://eyupflashaber.com/

Anlamlı Ziyaret / Bayrampaşa BLD Çalışıyor !

İBB Danışma Kurulu Üyesi ve Yurt Gazetesi Köşe Yazarı Abdullah Ağırkan , Bayrampaşa Belediye Başkan …

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER