EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Eyüpsultan haberleri / Eyüpsultan Güvercinleri…

Eyüpsultan Güvercinleri…

Eyüpsultan Camii ve Türbesini ziyaret eden vatandaşların, özellikle de çocukların uğrak yeridir güvercinlerin yemlendiği alan… Eyüpsultan’a gelen ailelerin çocuklarına yem attırmadan ayrılmadığı, merhameti öğrettikleri Eyüpsultan’ın meşhur güvercinlerinin rızkı bu kez Antalya Kemer’den geldi.

Eyüpsultan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bir koli kendi mahsulü olan buğday ve bir mektup gönderen gönderen Antalyalı hayırsever Mehmet Ural, mektubunda  “Size Burdur’daki kendi tarlamda yetişen buğdayları gönderiyorum. Sizlerden ricam Eyüpsultan’daki güvercinlere bu buğdayları verirseniz çok sevirim. Görevinizde başarılar dilerim. Allah’a emanet olun, saygı ve saygılarımla” dedi.

Mehmet Ural’ın bu isteği Eyüpsultan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli tarafından anında yerine getirildi ve Eyüpsultan Meydanı’nda bulunan güvercinlere Ural’ın gönderdiği buğdaylar dağıtıldı.

Koronavirüs nedeniyle insanların sokağa çıkamayacağını düşündüğü için, elindeki buğdaydan göndermek istediğini dile getiren Mehmet Ural “Eyüpsultan’a daha önce birkaç kez geldim. Eyüpsultan’daki güvercinler aklıma geldi. İnsanlar sokağa çıkamadığı için şimdi o güvercinlere yem atan yoktur diye düşünüp, kendimce faydalı bir iş yapmak istedim” açıklamasını yaptı.

http://eyupflashaber.com/

Anlamlı Ziyaret / Bayrampaşa BLD Çalışıyor !

İBB Danışma Kurulu Üyesi ve Yurt Gazetesi Köşe Yazarı Abdullah Ağırkan , Bayrampaşa Belediye Başkan …

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER