EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Genel / Eyüpsultan Film Akademisi

Eyüpsultan Film Akademisi

Eyüpsultan Belediyesi tarafından organize edilen Eyüp Film Akademisi 2’nci dönem mezunları için sertifika töreni düzenlendi. Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, “ Amacımız yerli ve milli sinemaya yerli ve milli sinemacılarla katkı sağlamak” dedi.

 

Eyüpsultan Belediyesi’nin İstanbul Medya Akademisi eğitimi koordinatörlüğü ve TRT’nin medya sponsorluğunda düzenlediği uzun dönem film okulu olan Eyüpsultan Film Akademisi (EFA) 2’nci dönem mezunlarına sertifika töreni düzenleyerek 3’üncü dönemine başlangıç yaptı.

Birçok elemeden geçen ve eğitime katılan 21 öğrenci 7 aylık eğitim sonucunda sertifika almaya hak kazandı. Eğitim boyunca kamera kullanımı, senaryo yazımı ve kurgu teknikleri gibi teknik detayları öğrenen adayların filmlerinden oluşan kısa filmlerin gösterildiği sertifika töreni Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde (EKSM) düzenlendi. Sertifika törenine Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, İstanbul Medya Akademisi Başkanı Ogün Şanlıer, Yönetmen Derviş Zaim, Yönetmen Hüsemettin Ünlüoğlu, akademi öğrencileri ve aileleri katıldı. Program öğrencilerin eğitimleri sonrasına çektikleri kısa filmlerin gösterimi ile başladı. Protokol konuşmaları ardından mezun olmaya hak kazanan öğrenciler sertifikalarını Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın elinden aldı. Programa onur konuğu olarak katılan Yönetmen Derviş Zaim, Yönetmen Hüsemettin Ünlüoğlu’na plaket takdim edildi.

“Bizim dünyamıza yabancı olmayan yerli ve milli sinemacıların yetiştirilmesi için çalışıyoruz”

Yerli ve milli sinemacılar yetiştirmek amacıyla sinema alanına katkı yaptıklarını belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Eyüpsultan belediyesi olarak, bu sene 3. sezonumuza başlıyoruz. Eyüpsultan Film Akademisi çalışmalarımızda bugüne kadar yaklaşık 80 civarında genç sinemacıyı, Türk sinemasına kazandırdık inşallah bu trendi uzun yıllar sürdürmeyi planlıyoruz amacımız yerli ve milli sinemaya yerli ve milli sinemacılarla katkı sağlamak. Geleceğin yönetmenlerini, senaristlerini ve kurgucularını yetiştirmek dolayısıyla Türk sinemasına ciddi bir katkı yaptığımızı düşünüyorum. Bizi iyi tanıyan, iyi bilen, bizim dünyamıza yabancı olmayan yerli ve milli sinemacıların yetiştirilmesi noktasında Eyüpsultan Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor, Türk sinemasına hayırlı olsun” dedi.

http://eyupflashaber.com/

İstanbul Müteahhitler Birliği Eyüpsultan’da Kentsel Dönüşüm Deprem konulu panel düzenledi. Eyüpsultan Kültür Merkezinde düzenlenen panele,

  İstanbul Müteahhitler Birliği Eyüpsultan’da Kentsel Dönüşüm Deprem konulu panel düzenledi. Eyüpsultan Kültür Merkezinde düzenlenen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER