EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Eyüpsultan haberleri / EYÜP RAMİ ESNAFI DERTLİ

EYÜP RAMİ ESNAFI DERTLİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Eyüpsultan da bulunan Rami kuru gıda esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Rami Kuru Gıda esnafının anlatımını dinledikten sonra enflasyon rakamlarını açıklayan TÜİK yetkililerine gönderme yapan Gürsel Tekin; TÜİK Yetkilileri anlaşılan buralara hiç uğramamış, Ramide bulunan kuru gıda esnafına uğramalarını tavsiye ediyorum dedi.

Gülsel Tekin’in Rami Kuru Gıda esnafını ziyaretine CHP Eski Milletvekili Çetin Soysal, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Dağan Sarıtaş, CHP Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Üyeleri, Eyüpsultan İlçe Gençlik Kolu ve Eyüpsultan Kadın Kolu Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik etti.

 ‘’TÜİK RAMİ KURU GIDA ESNAFINA HİÇ UĞRAMAMIŞ’’

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin esnaflara TÜİK’in Enflasyon rakamlarını açıkladığını kuru gıda çarşısında fiyatların nasıl olduğunu esnafa sordu esnaftan gelen yanıt ise hayli düşündürücü oldu.

En az fiyatı artan pirinç %19 artığını, Bulgur ise %30, İçme suyunun ise % 30, Kırmızı Mercimek %50, Sıvı yağ %100 Zeytin yağı %250 arttığını belirtiler.

Rami Kuru Gıda esnafının anlatımını dinledikten sonra Gürsel Tekin TÜİK Yetkilileri anlaşılan buralara hiç uğramamış, Ramide bulunan kuru gıda esnafına uğramalarını tavsiye ediyorum dedi.

Rami Kuru Gıda Esnafının sorunları çözümü için elinden gelen gayreti göstereceğini söyleyen Gürsel Tekin ve beraberindeki heyet ziyaretlerini sonlandırarak çarşıdan ayrıldılar.

”KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN TARİHİ RAMİ KIŞLASI RESTORASYON’DA BEYAZ ÇİMENTO KULLANILMIŞ”

Rami Kuru gıda esnaflarınca ileri sürülen ve yüzeyden de görülen şekilde görüldüğü gibi Tarihi Rami Kışlası restorasyonunda beyaz çimento kullanılmış.

 

 

Kaynak:Haber Etkin

http://eyupflashaber.com/

Anlamlı Ziyaret / Bayrampaşa BLD Çalışıyor !

İBB Danışma Kurulu Üyesi ve Yurt Gazetesi Köşe Yazarı Abdullah Ağırkan , Bayrampaşa Belediye Başkan …

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER