EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Eyüpsultan haberleri / Eyüp Belediyesi, ilçede yaşayan işsizleri iş imkanı

Eyüp Belediyesi, ilçede yaşayan işsizleri iş imkanı

Eyüp Belediyesi, ilçede yaşayan işsizleri iş hayatına kazandırmaya devam ediyor. İş bulmak amacıyla İş ve Kariyer Geliştirme Birimi’ne başvuran vasıfsız işsizleri eğitimlerden geçirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Gereken eğitimleri alarak firmaların istediği vasıfları kazanan kardeşlerimiz, kısa sürede işe yerleştiriliyor. Amacımız açı, muhtacı kalmayan bir Eyüp oluşturmak” dedi.

Eyüp Belediyesi İş ve Kariyer Geliştirme Biriminin başlattığı İstihdam Seferberliği Projesi tüm hızıyla devam ederken, yapılan çalışmalarda bugüne kadar 10 binden fazla iş görüşmesi sağlandı.

Eyüp Belediyesi ile işbirliği yapan derneklerden biri olan Otel Temizlik Eğitim ve Dekorasyon Derneği (OTED), iş arayan vatandaşlara istihdam garantili, otel kat görevlisi eğitimi verdi. OTED Yönetim Kurulu Başkanı Aynil Aydoğan tarafından bizzat verilen eğitimlerin neticesinde Eyüplü 7 işsiz vatandaş hem otel kat görevlisi sertifikasına hem de bir işe sahip oldu.

Toplamda iki hafta süren eğitimler Turquhouse Boutique Hotel’in ev sahipliğinde teorik ve pratik olmak üzere iki ayrı dalda verildi. İki haftalık programın sonunda başarılı olan kursiyerler kat görevlisi sertifikalarını Aydoğan’dan aldılar. Programın ardından kursiyerler iş başı yaptılar.

http://eyupflashaber.com/

Eyüp Kültürel Mirası Koruma ve Tanıtma Derneği, Art İstanbul Feshane’de tanıtım etkinliğini düzenledi…

22 Mayıs 2024 tarihinde Eyüp Kültürel Mirası Koruma ve Tanıtma Derneği, Art İstanbul Feshane’de tanıtım …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER