EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Eyüpsultan haberleri / DENİZ KÖKEN KAÇIYOR YEŞİLCİLER KOVALIYOR

DENİZ KÖKEN KAÇIYOR YEŞİLCİLER KOVALIYOR

YEŞİLCİLER KOVALIYOR DENİZ KÖKEN KAÇIYOR

Göktürk Kemer Country sakin leri  Eyüpsultan belediye başkanı Deniz Köken’i  bir türlü yakalayamıyor. Eyüpsultan belediye başkanı Deniz Köken  11 gündür Türkiye gündemine düşen kendi görev alanında yaşanan yeşil alanların katledilmesine adeta kulaklarını tıkıyor.

Demirören Grubu’nun kredi borçlarına karşılık Ziraat Bankası‘na geçen Göktürk Mahallesi’ndeki Kemerköy Sitesi’nin yeşil alanına Emlak Konut GYO’nun inşa edeceği projeye karşı bölge halkının protesto eylemleri 11’inci gününde de devam etti.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı ve mahalle sakini Gülseren Onanç, “Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in burada bir açılışı olacağını öğrendik arkadaşlarımızla bir araya gelerek kendisine mesajımızı iletmek istedik. Ama kendisi gelmedi. Deniz Köken, bu talandan birinci derece sorumludur. Gelip bunu durdurmakla yükümlüdür” dedi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin, Demirören Grubu’nun borçlarına karşılık Ziraat Bankası’na devredilen Göktürk Mahallesi’ndeki 224 bin metrekarelik arazideki inşaat çalışması sürüyor. Araziye konut inşa edilmesine karşı direniş başlatan mahalleli, bugün bir kez daha itirazlarını dile getirdi. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in bu sabah Göktürk Biltes Koleji’nde bir resim sergisinin açılışını yapacağını öğrenen mahalleli, kolejin önünde bir araya geldi. Ancak, Belediye Başkanı Köken, söz konusu açılışa katılmadı.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı ve mahalle sakini Gülseren Onanç, grup adına bir açıklama yaptı. Eyüpsultan Belediye Başkanı Köken’in bölgede yaşanan yeşil katliamından birinci derece sorumlu olduğunu öne süren Onanç, şunları söyledi:

.

“EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANI BİRİNCİ DERECE SORUMLUDUR”

Bugün 10 Kasım Atatürk‘ü Anma Günü. Onun için ilk önce Kemerköy Sitesi’nin önünde direnişimizin 11’inci gününde Atatürk’ümüzü andık ve ona dedik ki, ‘Senin bizi görmek istediğin gibi direneceğiz memleketi talan eden yeşilimize çökenlerle mücadele edeceğiz.’ Sonra saat 10.00’da Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in burada katılacağı bir açılışta kendisine mesajımızı iletmek istedik. Mesajımız şu: ‘11 gündür bizim sitemizde hukuksuz, usulsüz bir şekilde talan devam ediyor. Ruhsat yok. Pazartesi günü belediyeyi ziyaret ettiğimizde gördük ki bizim önümüze konan bir ruhsat yok. Deniz Köken, Belediye Başkanı olarak bu talandan birinci derece sorumludur. Gelip bunu durdurmakla yükümlüdür. Gidip kendisini bu yönde uyardık, ‘Gelin bu talana son verin’ dedik.

DENİZ KÖKEN AÇILIŞA KATILMADI

Mimar Müdürlüğü’ne dilekçelerimizi bıraktık. Ama henüz bir sonuç alamadık. 10 gündür sesimizi duymayan, burada yapılan talana hiçbir şekilde cevap vermeyen Belediye Başkanı’na gelip buradaki talanı bir an önce durdur mesajı vermek üzere arkadaşlarımızla bir araya geldik. Gelmesi gereken saat 10.00’du. Şu anda saat 11.50. Bir saattir biz burada kendisini bekliyoruz, gelmedi. Sonra gelmeyeceği söylendi.

Alaettin Arslan Eyüp Flaş Haber

http://eyupflashaber.com/

ÇEDF KURUCU BAŞKANI MAZLUM ŞANLI ERZURUM BELEDİYESİ GENEL SEKTRERİ ZAFER AYNALI İLE BİR ARAYA GELDİ

Çağdaş Erzurum Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Mazlum Şanlı, Erzurum Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER