EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Genel / DEVA PARTİSİ EYÜPSULTAN’DA TAM GAZ PROJELER !

DEVA PARTİSİ EYÜPSULTAN’DA TAM GAZ PROJELER !

Deva Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Av. Rasih Muhammet Danış projelerini anlattı…

İstanbul Eyüpsultan’da 2024 yerel seçim yarışı her ne kadar iki üç aday arasında geçiyor gibi görünsede bu seçimlere 81 ilde kendi adayları ve kendi logosu ile girme kararı alan DEVA Partisinin de Eyüpsultan için projeler üreten ve seçim yarışında ben de varım diyen nitelikli bir başkan adayı var. Avukat Rasih Muhammet Danış uzun yıllar bankalarda ve son olarak TMSF’de Hukuk Müşavirliği ve Fon Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Kemerburgaz’da yaşayan ve kurulduğu gün DEVA Partisinde siyasete başlayan ve iki erkek çocuğa sahip olan Danış, kendisini siyasetçi olarak da tanımlamıyor, evlatlarımıza karşı bir sorumluluk duygusu bizimki diyor, yoksa 52 yaşına kadar uzak duran birine siyaset yapma isteği birdenbire gelmez, biz Sn. Ali Babacan’ın Türkiye için mevcut siyasi tabloda tek umut olduğuna inandık diye ekliyor. Danış “Yerel Seçim yarışında bu seçim inanılmaz şekilde artarak devam eden bir haksız rekabet sürüyor, sınırsız iktidar ve belediye kaynakları kullanılarak tam tabiri ile vahşi bir kampanya yürütülüyor. Biz kendi paramız ile elimizden geldiğince halkımıza ulaşmaya çalışıyoruz, ama halkımız bu değirmenin suyunun nereden geldiğinin farkında ve kendi parasıyla kendisine caka satılmaya çalışıldığını da görüyor. Bu devran böyle gitmez, gitmemeli, 21 batık bankanın patronlarınca soyulan kaynaklarının tahsilinde görev alan biri olarak söylüyorum: Bu harcanan paraların her kuruşunun hesabını soracağız, her kuruş belediye kaynağı ilgilisinden tahsil edilecek bu da benim sözüm.”

“Sosyal medya hesaplarımızdan duyurmaya çalıştığımız üzere Eyüpsultan’a değer katacak, topyekün daha huzurlu ve yüksek standartta yaşamamızı sağlayacak projelerimiz var. EYÜP’Sultan adı ile markalaştıracağımız bu projeler şimdilik; EYÜP’S Park, EYÜP’S Kart, EYÜP’S Transfer, EYÜP’S Gençlik Hareketi, EYÜP’S Halk Çiftliği, EYÜP’S Teknopark, EYÜP’S Sanat Sokağı, EYÜP’S Sosyal Yardımlaşma Organizasyonu ve EYÜP’S Manevi Alanı (ESMA). Bu projelerin her birini ivedilikle ve ilk belediye dönemimiz içerisinde mutlaka hayata geçireceğiz.

Örneğin, Eyüp’Sultan Park, içerisinde yüzme havuzları, su parkları, her branşta spor alanları, dinlenme alanları, sessizlik köşeleri, lunapark, kültürel etkinlik alanları, yöresel ve organik pazarlar, el emeği göz nuru satış alanları ve sair bölgelerin bulunacağı tam bir rekreasyon bölgesi olacak. EYÜP’S Kart, EYÜP’S Transfer, EYÜP’S Gençlik Hareketi, EYÜP’S Halk Çiftliği, EYÜP’S Teknopark da bu proje ile çok ilintili ve entegre projeler. Eyüp’Sultan Sosyal Yardımlaşma Organizasyonu ile de İlçemizde halen yapılan tüm sosyal yardımları büyük ölçüde arttırarak, daha etkin ve kapsayıcı şekilde devam ettirilmesi için bu kapsamdaki etkinliklerin tamamını tek çatı altında sivil inisiyatiflerle el ele büyük bir kurumsal organizasyon haline getireceğiz.

Her kurum ve kavramın içini boşalttıkları gibi bu iktidar Kentsel Dönüşüm kavramının da içini boşalttı. Kentsel Dönüşüm binayı yıkıp yerine yeni bina yapmak olarak algılanıyor ve uygulanıyor. Biz önümüzdeki deprem riskini, şehrin/ilçenin daha kolay ve mutlu yaşanabilir hale gelmesini önceleyerek gerçek bir Dönüşümü hayata geçirecek projeler üretiyoruz. Bu kapsamda Eyüpsultan’ı yaşamanın ayrıcalık olduğu, Eyüpsultanlı olmanın kıskanılacağı bir belde haline getirmeyi taahhüt ediyoruz.

Bununla beraber özellikle Göktürk, Kemerburgaz, Akpınar, Ağaçlı ve Çiftalan mahallerimizde yoğun olarak yaşadığımız hafriyat ve çimento kamyonu terörünü derhal sonlandıracağız. Eyüpsultan mevcut iktidar tarafından adeta bir döküm alanına çevrildi. 15 kilometrelik kıyı şeridimizi hafriyat molozlarıyla katlettiler ve devam ediyorlar, Eyüpsultan Belediyesini almak için sarf ettikleri bu olağandışı çaba bunun gibi rant alanlarından kaynaklanıyor. Tam seçim öncesi mevcut belediyenin Kemerburgaz bölgesinde satışa çıkardığı milyarlarca lira değerindeki arazileri biliyor ve takip ediyoruz.

Hak ile hukuk ile liyakat ile yalansız ve talansız yönetilecek bir Eyüpsultan için değerli halkımızın, tüm hemşehrilerimin oylarını istiyorum.”

Av. Rasih Muhammet Danış kimdir!

1969 yılında Samsun’da doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamladı.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1991 yılında bitirdi.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nda Müşavir Avukatlık, T. Halk Bankası’nda Yönetmen Avukatlık, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda Hukuk Dairesi Başkanlığı ve Fon Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Halen serbest olarak hukuk danışmanlığı yapmaktadır.

Orta seviyede İngilizce bilmektedir

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

http://eyupflashaber.com/

Anlamlı Ziyaret / Bayrampaşa BLD Çalışıyor !

İBB Danışma Kurulu Üyesi ve Yurt Gazetesi Köşe Yazarı Abdullah Ağırkan , Bayrampaşa Belediye Başkan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER