EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER
Anasayfa / Genel / iŞTE HİZMET BU TEBRİKLER REMZİ AYDIN

iŞTE HİZMET BU TEBRİKLER REMZİ AYDIN

iŞTE HİZMET BU TEBRİKLER REMZİ AYDIN
Eyüp belediye başkanı Remzi Aydın göreve gelişinin 3. yılında ilk defa kayda değer bir hizmet gerçekleştirdi.
Sağlıklı yaşam ve yürüyüş Parkuru açılışın da Kemer Country Kurucusu rahmetli Esat EDİN adına yapılan halk koşusu kayda değer nitelikteydi.
Esat Edin Halk Koşusu Gerçekleşti
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın girişimleriyle yapımı tamamlanan Özgecan Aslan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru’nun açılışı, düzenlenen görkemli bir törenle gerçekleşti. Tören öncesi, Esat Edin Halk Koşusu düzenlendi. Eyüp Belediyesi, açılışı yapılan parkur ve düzenlenen koşuyla vefa örneği gösterdi.
“Özgecan Aslan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru” törenle açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.
Toplam 13 bin metrekare alan üzerine kurulu parkunun yapımı 18 ay sürdü. Parkın içerisindeki aktivite alanı bin 200 metrekare olmakla birlikte diğer parklardan ayıran özelliği ise köpek eğitim parkurunun bulunması. Bu arada parkur alanına 400 adet ağaç dikimi yapıldı.
Açılış öncesi, 2008 yılında elim bir olay sonucu üç çocuğuyla birlikte hayatını kaybeden, bölgede tanınan ve sevilen Kemer Country Kurucusu Esat Edin adına İstanbul Caddesi’nde halk koşusu yapıldı.
Geleneksel hale getirilecek olan koşu, Edin’in hatırasını ve ismini yaşatmak, sporu ve sağlıklı yaşamı hayatımıza empoze etmek amacıyla Eyüp Belediyesi tarafından planlanlandı. Halk Koşusu, 10-15 yaş, 16-20 yaş ve 21 yaş üstü erkek ve kadın olmak üzere toplam 6 kategoride yapıldı. Koşunun startını Başkan Remzi Aydın verdi. Özgecan Aslan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru’ndan başlayan 4 km’lik koşu İstanbul caddesi üzerinden ilk kemerden dönülerek tekrar park alanında son buldu.
Başkan Remzi Aydın törende yaptığı konuşmasında, Esat Edin’in Göktürk beldesi için önemine değinerek, “Bizler vefalı olmak zorundayız, kıymetlerimize geçmişteki değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. Esasında tüm hayata bakışımız, tüm medeniyet anlayışımız bu ilkelere dayanıyor. Çünkü geçmişini, kıymetlerini, değerlerini sahiplenmeyen insanların, toplumların bana göre gelecekleri de olmaz. Esat Edin bu bölgeye gerçekten çok ciddi katkılar sağlamış, bu bölgeye vizyon kazandırmış ve bu anlamda insanların gönlünde yer etmiş çok kıymetli değerli bir büyüğümüzdür. Dolayısıyla onun adını anmak, onun ilke ve vizyonlarını burada diri tutmak bizim boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.
Konuşmasının devamında Özgecan Arslan isminin yaşatılması gerekliliğine de vurgu yapan Başkan Aydın, “Özgecan Aslan kızımızın ismini, toplumumuzun birlik ve beraberliği adına, daha mutlu daha sağlıklı daha güvenli ortamlar oluşturma adına, adını yaşatmayı uygun gördüğümüz parkımıza verdik. İnşallah bu parkımızda, bu sağlıklı yaşam parkurumuz da bu ilkeleri diri tutarız, canlı tutarız ve binlerce insanımız, Göktürklümüz buradan faydalanır. Parkur alanını bize tahsis eden Orman Bakanlığına ve Orman Genel Müdürlüğüne de duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.
Sonrasında Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Edin ailesi adına Esat Edin’in ağabeyi Rıfat Edin’e, Kemerköy Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Morova’ya, Kemerköy Sitesi Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Şerefoğlu ile Kemer Yönetim ve Sosyal Hizmetler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Sabuncu’ya katkılarından dolayı plaket takdim etti. Başkan Aydın, halk koşusunda dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını da verdi. Ardından hep birlikte kurdele kesimi gerçekleştirilerek açılış yapıldı.
Emeği geçenleri kutluyor Tebrikler Remzi Aydın.
(Eyüp Flaş Haber Alaettin Arslan)

Eyüp belediye başkanı Remzi Aydın göreve gelişinin 3. yılında ilk defa kayda değer bir hizmet gerçekleştirdi.
Esat Edin Halk Koşusu Gerçekleşti

http://eyupflashaber.com/

Anlamlı Ziyaret / Bayrampaşa BLD Çalışıyor !

İBB Danışma Kurulu Üyesi ve Yurt Gazetesi Köşe Yazarı/ İST Temsilcisi Abdullah Ağırkan , Bayrampaşa …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EYÜP YEREL BASIN EYÜP FLAŞ HABER