Anasayfa / Alibeyköy haberleri / Yerin dibine batsın böyle özgürlük

Yerin dibine batsın böyle özgürlük

Yerin dibine batsın böyle özgürlük

“Sözde basın özgürlüğünü savunanlar”

Kimilerine göre “Satılmış basın” Kimilerini göre “Yandaş basın” Bazılarına göre ise “Bizim basın, ve ya bizden”

Aslında bu anlayış maalesef günümüz gerçeğinde çokça kullanılan kelimeler olduğu aşikardır.

Fakat siyasi arenalarda basın özgürlüğünü savunan kimilerine göre,  karşı siyasilerin hakkında haber yapıldığında “helal olsun bizim basına” diyerek aslında basının özgürlüğü yerine kendi hırs ve emellerine göre kullandıklarını biliyor ve görebiliyoruz.

Yine benzer bir haber ve eleştirilerde kendi siyasi çıkarlarına ters düşecek haberleri görüp okudukların da ise “Bizim basın satılmış, ve ya mesajlar atarak kaç paraya satıldın” diyebiliyorlar.

Açıkça bu durum maalesef Türkiye gerçeğini ortaya koyuyor.

Basın olarak ne kadar tarafsız olursanız olunuz, yine eleştiri oklarını yiyebilirsiniz.

Her gazetecinin mutlaka kendine has bir çizgisi ve görüşü vardır. Fakat bu görüş ve çizgi kendi anlayışına göre haber yapma anlamına gelmemeli.

Bir haber muhabiri ve gazeteci kendi düşüncesi ve  görüşünden olan siyasilerin yanlışını haberleştirip yazmalıdır. Aksi takdirde bunu yapmayan gazeteci çıkarcıdır.

Eyüpsultan’da 20 yıldır Flaş Haber olarak düzenli yerel gazete çıkartıyoruz.

En çok ana manşetlerde yaptığımız haberlere bakıldığında mevcut iktidar partisinin  yanlışları hakkında yaptığımız haberler yer alırken, arada bir de muhalafetin yanlışlarını heberleştirdiğimiz anda eleştiri okları başlıyor.

İyi de kardeşim hani siz sürekli olarak basın özgürlüğünden bahsetmiyormuydunuz, hani sizin özgürlük anlayışınız, Sizin yanlışlarınızı haberleştirmek size göre “satılmış basın ve ya kaç paraya satıldın” anlayışıysa, yerin dibine batsın.

Bu kafa ve anlayışla her dönem iktidarın ekmeğine yağ sürmekten ileriye gidilemez.

http://eyupflashaber.com/

Temmuz Sayımız ÇIKTI