Anasayfa / Genel / ÜNYE’SAHİLİNDE BİR ÇAY İÇTİK KAZIK YEDİK ÇAKIRTEPE’DE PİDE YEDİK YEMEZ OLAYDIK
Ünye sahil esnafı vatandaşı soyuyor
Ünye sahipsizkalmış

ÜNYE’SAHİLİNDE BİR ÇAY İÇTİK KAZIK YEDİK ÇAKIRTEPE’DE PİDE YEDİK YEMEZ OLAYDIK

ÜNYE DE ÇAY İÇTİK KAZIK YEDİK PİDE YEDİK AH ÇEKTİK.

Burası Ordu’ ya  bağlı  Ordu’nun en büyük ilçesi ve  Karadenizin incisi diye bilinir. Ordu ve Ünye göç bakımından üçüncü sırada yer alırken yaz aylarında ve özellikle fındık hasadı  Temmuz ve Ağustos aylarında memleket hasreti çekenlerin sahilde gezip iskele turu attıktan sonra birde denize karşı yorgunluk çayı içmesi oldukçe keyif verir. Birde Çakırtepe’ye çıkıp Ünye’yi kuş bakışı seyrederken pide yemek ayrı bir keyif verir.

Fakat son iki yıldır Ünye’ye geliyorum her şey ateş pahası.

Ünye’nin o meşhur iskelesinde bir tur atarak hemen iskelenin yanındaki parkta  arkadaşımla  çay içtik. Ben iki çay içerken arkadaşım bir çay içti. Bayan garsondan hesap istediğimde üç çay 12 tl hesap getirdi, ben 15 tl vererek paranın üstünü verecek diye beklerken garson gelmeyince seslenerek paranın üstünü yani 3 tl’yi istedim. Garsonun cevabı ise “ çay 4 tl, 1 tl’de canlı müzik parası alıyoruz” deyince şaşırmadım değil. Sözde eline saz almış biri biraz ilerde birşeyler tıngırdatıyor, fakat dinleyen yok, üstelik insan yok denecek kadar az, var olanların ise tamamı gurbetçi oldukları belli. Bu durumu fırsat bilerek adeta kazıklananlar zaten bir daha gelmeyecekler, çünkü yarın başka gurbetçiler gelecek gözüyle vatandaşlar kazıklanıyor. Ertesi Gün Çakırtepe’ye çıkıp Ünye’yi kuş bakışı seyrederken garsona bir kıymalı pide söyledim. Pideyi afiyetle yedim fakat hesap istediğimde bir değil bin ah çektim. Bir pide 28 tl.  Buradan gubetçi kardeşlerime sesleniyorum. Bu uygulama en lüks tatil beldelerinde bile yok. Kendi hemşerilerini keriz yerine koyan bu uygulamayı protesto etmek için lütfen içmeyin yemeyin. Aynı pide Ünye merkezinde Suluhan’da 15 tl. Çayın kıralı ise merkezde 1 tl. Ünye sahilinde kazık yemek istemiyorsanız bunlara dikkat ediniz.

Üstelik bu mekanların asıl sahibi belediyenin, belediye bu uygulamayı dikkate almıyor ve bu mekanlardan faiş kira bedeli alıyorsa asıl suçlu belediye, yok kira bedeli uygun ise vatandaşa kazık atılıyorsa bu duruma belediye derhal müdahale etmesi gerek. Yazık Ünye adeta sahipsiz kalmış, (Flaş Haber Alaettin ARSLAN)

http://eyupflashaber.com/

Eyüpsultan’lı Çocuklar, Dil Evi’nde İngilizce’yi Severek ve Eğlenerek Öğreniyor

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan Dil Evi, eğitimlerine yaz aylarında da …