Anasayfa / Alibeyköy haberleri / Seçime çeyrek kala CHP Eyüpsultan adayı Emel Bilenoğlu’na şok iddialar
CHP Eyüpsultan adayı hakkında şok iiddia
Emel Bilenoğlu hakkında şok iddialar

Seçime çeyrek kala CHP Eyüpsultan adayı Emel Bilenoğlu’na şok iddialar

CHP İL VE İLÇEYE VERDİĞİ RESMİ ! YAZI

Hayati ÇİFTÇİ

 

CHP EYÜPSULTANDA ŞOK İDDİALAR

Eyüpsultan’da her kesim tarafından sevilen ve sayılan kişiliğiyle bilinen 50 yıllık CHP’li Hayati Çiftçi Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu’na çağrı yapıp “  Martı Gurubuyla ilişkini açıkla. CHP’ye niçin geldiğini açıkla. Hayati Çiftçi partililere mesaj yayınlayarak emel Bilenoğlu’na bazı sorular sordu.

“Dava arkadaşlarım; sizlere sesleniyorum;

Hayati ÇİFTÇİ; “CHP ilke ve ideolojisi ile ilgisi olmayan bu kadrolarla belediye seçimlerinin kazanılması halinde,  Partimiz CHP, emsali görülmeyecek bir felaket tablosu ile karşılaşacaktır.

Bizler, mahalle baskısına alınarak, CHP’nin felaketine ortak olmaya zorlanmaktayız”

Eyüpsultan’da her kesim tarafından sevilen ve sayılan kişiliğiyle bilinen 50 yıllık CHP’li Hayati Çiftçii Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu’na çağrı yapıp “  Martı Gurubuyla ilişkini açıkla…CHP’ye niçin geldiğini açıkla.diyerek gazetemize açıklamalarda bulunan Hayati Çiftçi ye sorduk.

FLAŞ HABER  ;   Sayın Hayati Çiftçi, eski bir CHP’lisiniz, parti geçmişiniz hakkında bilgi verir misiniz?

 HAYATİ ÇİFTÇİ  ;  1972 yılından beri FİİLEN ve 1974 yılından buyana da RESMEN CHP üyesiyim, partimin çeşitli kademelerinde görev yaptım ve halen yapmaktayım.

1979 yılında, Eyüp Spor kulübü lokaline yapılan Silahlı saldırı da ağır yaralandım,  44 gün hastanede kaldıktan sonra da parti faaliyetine devam ettim ve Eyüp Gençlik kolu başkanlığına getirildim. 24 Haziran 2018 seçiminde de partimin Eyüp Merkez mahalle temsilcisi olarak tüm sandıklara sahip çıktım, seçim sonuçlarını ilçe başkanlığı ve genel merkeze bildirdim ve sabaha karşı hastaneye giderek 6 saat 10 dakika süren bir ameliyata girdim, bir başka ifade ile parti görevimi sağlığımdan üstün tuttum. Halen’de ilçe Kongre delegesiyim ve Eyüp Merkez Mahalle Temsilciliği görevini sürdürmekteyim.

FLAŞ HABER;  Partinizin belediye başkan adayına karşı çıktığınız ileri sürülmektedir, bunu açıklar mısınız?

HAYATİ ÇİFTÇİ  ;  Ne yazık ki uzun bir süredir, özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasından sonra parti ilke ve ideolojisinden uzaklaşılmış ve partimiz, çıkar peşinde koşanların saldırısına uğramıştır.

Parti yönetimini ele geçiren genel başkan ve yönetimi;

Halkın CHP’ye OY vermediğini, seçim kazanabilmek için de parti kadrolarının özellikle SAĞ görüşlülere açılması gerektiğini belirtmekte ve bunu uygulamaktadırlar. Bu kabul edilemez. SOL görüşlü olduğumuz halde SAĞ görüşlü gibi görünüp, bu yurttaşlarımızı kandırıp OY almak, Ahlaksız bir Siyasi tavırdır.    Eğer partimiz, SOL görüşünden ayrılıp SAĞ görüşlü bir Siyasi çizgiye götürülüyorsa, bu anlayış da Ahlaksız bir Siyasi tavır ve CHP’li yurttaşlarımıza hakaret ve saygısızlıktır.

Bu anlayış, CHP’yi YOK etme PROJESİDİR.

Artık DUR demenin zamanı gelmiştir.

Bu görüş ve düşüncelerim nedeniyle

AŞAĞIDAKİ METİN, PARTİLİLERİMİZİN BİLGİSİNE SUNULMUŞTUR.

GERÇEK CUMHURİYET HALK PARTİLİ, ATATÜRK’ÇÜ ve DEVRİM’Cİ

Dava arkadaşlarım,

Ne yazık ki partimiz CHP; milletvekili, belediye başkanı, belediye meclis üyesi olabilmenin peşinde koşanlar, tarafından İŞGAL edilmiştir.

 İlçemizde, Somut yaşananlara bakalım.

 Belediye başkan adayının, CHP adını ağzına almadan seçim çalışması yürüttüğünü, Pankart ve Broşürlerde CHP ambleminin, görülemeyecek kadar küçük yazıldığını hepimiz biliyoruz. CHP adayı; CHP adını ağzına almaktan Utanma.

CHP Eyüpsultan Başkan adayı seçimi kazanırsan AKP’ye geçip geçmeyeceğini açıkla…

Seçim sürecinde harcadığın; Reklam, Yemek, Kahvaltı, Afiş, Pankart, Broşür, Saat, Torba,    Seçim Bürosu, Seçim Arabaları, Bildiri dağıtanlara ödediğin paralarının kaynağını açıkla.

 

Açıkla Başkan adayı,     

Eşinizin, AKP’ye, belediye meclis üyeliği adaylığı için başvuru yapıp yapmadığını açıkla, bir başka ifade ile ailece, parti parti dolaşıp, adaylık kovalayıp kovalamadığınızı açıkla.

 

Açıkla Başkan adayı,      

AKP’lileri, belediye meclis üyeliklerine neden yazdığını açıkla.

AKP’li Ev Sahibini, belediye meclis üyeliğine neden yazdığını açıkla.

                        Daha açık sorayım,    

Seçimi kazanırsan AKP’ye geçip, geçmeyeceğini açıkla, eğer AKP’ye geçeceksen,  belediye meclis üyeliklerine yazdığın AKP’lilerinde seninle birlikte AKP’ye geçip geçmeyeceklerini açıkla.

 

Açıkla Başkan adayı,             

Martı Grubuyla ilişkini açıkla,

CHP’ye niçin geldiğini açıkla.     

Dava arkadaşlarım; sizlere sesleniyorum;

CHP ilke ve ideolojisi ile ilgisi olmayan bu kadrolarla belediye seçimlerinin kazanılması halinde,  Partimiz CHP, emsali görülmeyecek bir felaket tablosu ile karşılaşacaktır.

Bizler, mahalle baskısına alınarak, CHP’nin felaketine ortak olmaya zorlanmaktayız.

Gerçek CHP’li, ATATÜRK’çü, Devrimci Dava arkadaşlarım bu OYUNA alet olmayacaktır.  Parti Yararını ve Geleceğinin Başarısını hedef alarak dile getirdiğim Siyasi Eleştirilerim ve  görüşlerim nedeniyle beni suçlayacaklar olabilir, bu çok önemli Değil.

 AHLAKSIZ’LIK; “CHP, belediye seçimlerini kazansa da, menfaat sağlasam” diye bekleşmek, kendi şahsi menfaatlerini, Partinin ve Ülkenin çıkarlarının üstünde görmektir.

Tüm dava arkadaşlarımı, CHP’ye sahip çıkma mücadelesine çağırıyorum.

Yaşasın, ATATÜRK Devrimcisi – Tam Bağımsız Türkiye mücadelemiz. Yaşasın, Gerçek CHP

Açıkça belirttiğim üzere görülmektedir ki benim karşı çıktığım partimin adayı değildir. Partimin ilke ve ideolojisi ile ilgisi olmadığı halde bir şekilde parti adaylıklarını ele geçirenlere karşı, partimin geleceğini koruma ve kurtarma mücadelesidir. Sorunuzu açıkladığımı zannediyorum.

FLAŞ HABER;   CHP’nin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

HAYATI ÇİFTÇİ; CHP bir yol ayırımındadır. Ya bugünkü mevcut yetersiz kadrolarla başarısızlıktan başarısızlığa koşacak ve YOK olup kapanacak, ya da kendi ilke ve ideolojisine bağlı, NİTELİKLİ PARTİLİLERLE yoluna devam ederek  zafere ulaşacaktır.

FLAŞ HABER ;  Ak parti adayı Deniz Köken hakkındaki düşünceleriniz nedir?

 

HAYATİ ÇİFTÇİ  ;Öncelikle AK parti ile Deniz Köken’i ayrı ayrı değerlendirmek gerekir. 31 Mart’ta yapılacak olan seçim bir Yerel Seçimdir. Semtimizin en iyi şekilde yönetilmesi asıl hedeftir. Sayın Köken 2 dönem Eyüp belediye başkan yardımcılığı yaptıktan sonra 5 yıl Antalya Belediyesinde, 5 yıl Erzurum belediyesinde ve 5 yıl da Gaziantep belediyesinde Genel sekreter olarak görev yaptı. Bir başka ifade ile bu üç büyük Belediyeyi Yönetti. Bu süreç içinde oldukça önemli tecrübe ve bilgi sahibi olduğunu ve hatta ülkemizde belediyeciliği en iyi bilen ilk on kişiden biri olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak belirtmek isterim ki Deniz Köken Eyüpsultan için önemli bir şanstır ve Eyüp’e çok büyük katkıları olacaktır. Kendisine başarılar dilerim.

FLAŞ HABER  ; Söylemek istediğiniz başka bir husus var mı

HAYATİ ÇİFTÇİ  ;  Parti ilke ve ideolojisi görüşünde olmayan, ancak CHP listelerinden aday gösterilen Niteliksiz, Bilgisiz ve Yetersiz bu kadrolarla ilçemizde Yerel Seçimin kazanılması halinde partimiz CHP’nin, emsali görülmeyecek bir felaketle karşılaşacağını düşünüyorum.

Gerçek bir CHP’li olarak, partili olmayan adaylara destek vererek CHP’nin YOK olmasına sessiz kalmam mümkün değildir.

Size belirttiğim görüşlerimi yazılı olarak il ve ilçe başkanlığına sundum. Hakkımda muhtemelen disiplin işlemi yapılacaktır. Savunmam sonunda inanıyorum ki tarafıma herhangi bir ceza verilmeyecek ve partimi YOK olmanın eşiğine getirenlerin parti ile ilişkileri sona erecektir. Yaşasın CHP.

Flaş HABER Alaettin ARSLAN

 

http://eyupflashaber.com/

Eyüpsultan’da ramazan etkinliklerine yoğun ilgi

Eyüpsultan Belediyesi Zal Mahmut Paşa Külliyesi Avlusu’nda gerçekleştirilen RamazanEtkinlikleri, Eyüplülerin yanı sıra İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelen vatandaşların da ilgisini çekiyor. …