Anasayfa / Alibeyköy haberleri / Orhan Kavalcı’dan büyük iddia. İBB’nin yardım kolilerini dağıtarak propaganda yapıyor

Orhan Kavalcı’dan büyük iddia. İBB’nin yardım kolilerini dağıtarak propaganda yapıyor

İBB NİN ERZAKLARINI DAĞITARAK PROPAGANDA YAPIYOR

Orhan Kavalcı; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yardım kolileri 39 ilçe mahalle muhtarlarına ihtiyaca binayen dağıtılması için teslim etti.

CHP İlçe belediyelerine de yollanan kolilerin üzerinde Eyüpsultan İçe Başkanlığı logosunun yapıştırılması dikkatlerden kaçmazken üstelik kolileri belediye başkan adayı Emel Bilenoğlu kendisinin dağıtması tepkilere neden oldu.

Orhan Kavalcı; Millet can derdinde birileri daha şimdiden başkanlık derdine düşmüş. Emel Bilenoğlu Eyüpsultanda seçim yatırımı için İstanbul büyükşehir belediyesinin erzaklarını dağıtırken kendisi için seçim propagandası yapıyor..

Eskiden dernekler farklı çalışırdı, sivil toplum örgütleri farklı çalışırdı. Yöneticiler mi degişti, siyasetçilermi degişti, insanların satın alınabileceğini mi sanmalar arttı. Siyaset uzun soluklu bir maratondur kabul, lakin benimle çalışırsan seni işe aldırırım, benimle çalışırsan sana erzak yardımı yaparım bunlar ucuz hareketler.

Bir önceki dönem  CHP  Eyüpsultan belediye başkan adayı;  İlçe başkanı değil, belediyede görevi yok ama insanlara vaatler vererek yandaş oluşturmaya çalışıyor. “Sen bana lazımsın seni ekibimde istiyorum” pardon da adaylar bellimi oldu. Yoksa büyük şehir halka değil de 4 yıl sonraki adaylara sponsor olmak için mi çalışıyor. Hiç tanımam etmem Emel Bilenoğlu Eyüp sultanda seçim yatırımı için İstanbul büyükşehir belediyesinin erzaklarını dağıtırken kendisi için seçim propagandası yapıyor. Gönüllülük esasına göre dağıtabilirsin bu yapılması doğaldır. İBB nin kolilerini kendin dağıtıyormuş gibi yaptıramazsın. Daha gelmeden kurnazlıklarla yapılan bu hamleler, geldikten sonra yapılacakların ne kadar gayrı resmi olacağının habercisidir. Bunu şiddetle kınıyorum. Ekrem İmamoğlu’na da büyük şehir belediyesinin imkanlarını kişilere peşkeş çekmesini şiddetle kınıyorum” Orhan KAVALCI.

 

 

http://eyupflashaber.com/

CHP’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

Pandemi dolayısıyla ara verilen Eyüpsultan Belediye Meclisi faaliyetleri 6 Temmuz 2020 itibariyle yeniden çalışmalarına başladı. …