Anasayfa / Alibeyköy haberleri / MUHALEFET BU PEŞKEŞE NEDEN GÖZ YUMUYOR?

MUHALEFET BU PEŞKEŞE NEDEN GÖZ YUMUYOR?

Eyüpsultan belediyesi Kemerburgaz da 1 milyar 117 milyon TL arazi satarak İstanbul genelinde büyük vurgun olarak tarihe geçti.

164 milyon 250 bin TL’lik peşinat ödemesi gerçekleştirildi.

Muhalefet göstermelik bir basın açıklaması ile gündemi farklı yere kaydırıp , bu ranta göz yumulduğu düşünülüyor…

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ SATTIĞI ARAZİDEN 164 MİLYON TL İLK PEŞNATI ALDI

CHP Belediye meclis üyeleri basın açıklaması yaparak konuyu mahkemeye taşıyacaklarını söylemiş gelinen sonuçta dava bile açmadığı görüldü….Açıldığı söylenen dava ise ikici parsel satışına dair olduğu anlaşılıyor… Birinci parselin parası ödenmiş.

44 Ada 1 parselde yer alan arsa için sözleşme kapsamında 164 milyon 250 bin TL’lik peşinat ödemesi gerçekleştirildi.

MUHALEFET BU PEŞKEŞE NEDEN GÖZ YUMUYOR ?

Muhalefetin Göstermelik  basın açıklaması ile gündemi farklı yere kaydırıp , bu rant ve talanın bir numaralı ortakları olduklarını tescil ediyorlar…

Eyüpsultan belediye başkanı belediye meclisinden satış yetkisi istemiş CHP ve İYİ Parti hayır oyu vermesine rağmen AKP oy çokluğuyla kabul görmüştü. CHP Belediye meclis üyeleri söz konusu arazinin üzerinde toplu olarak basın açıklaması yapmış ve konuyu hukuk yollarına baş vuracaklarını belirtmişlerdi.

Fakat görünen o ki süreç çok farklı bir şekilde el altından yürüyor.

 Bunu da fırsat bilen Eyüpultan belediyesi alelacele işlemlerini hızlı tutarak tapuda bile işi bitirdiler. Böylelikle Eyüpsultan belediyesi tarihin en büyük satışını gerçekleştirmiş oldu.

ŞİMDİ SORUYORUZ.

Eyüpsultan belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri emlakçılık mı  yapıyor. Sata sata bitiremedikleri belediyenin  arsa, arazi ve taşınmazlarından aldıkları bir pay var mı? Muhalefet Meclis üyeleri konunun üzerine niçin gidemiyor?

ADRES DEĞİŞMEDİ

Ankara merkezli Pasifik GYO A.Ş. aldı. Şirket, iki arsanın toplam 1 milyar 774 milyon liraya sahibi oldu. Arazilerden birine 657 milyon TL, diğerine de 1 milyar 117 milyon lira fiyat verildi. Pasifik GYO A.Ş. ise AKP Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan’ın eşi Fatih Erdoğan’a ait.

EYÜPSUL BELEDİYESİ TARİHİN EN BÜYÜK SATIŞINI YAPTI

Pasifik GYO, Next Level Göktürk Projesi’nin arsası için peşinat ödemesini yaptı

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Eyüpsultan Belediyesi’nin aralık ayında düzenlediği ihaleden aldığı Next Level Göktürk Projesi’nin arsası için 164 milyon 250 bin TL tutarındaki peşinat ödemesini gerçekleştirdi.

Pasifik GYO’dan yapılan açıklamaya göre, şirket işlemi KAP’tan duyurdu.

Buna göre, Pasifik GYO’nun yüzde 99 pay ile ortak olduğu Adi Ortaklık ile Eyüpsultan Belediye Başkanlığı arasında 26 Ocak’ta taksitli satış sözleşmesi imzalanarak 35 bin 966 metrekare net alana sahip 244 Ada 1 parselde yer alan arsa için sözleşme kapsamında 164 milyon 250 bin TL’lik peşinat ödemesi gerçekleştirildi.

Açıklamada, peşinat ödemesinin ardından tapu devri aşamasına geçildiği ifade edildi.

Pasifik GYO, Eyüpsultan Belediyesi’nin 15 Aralık 2021’de gerçekleştirdiği Kemerburgaz Mahallesi’ndeki (244 Ada 1 Parsel) 35 bin 966 metrekarelik arsa için 657 milyon TL, yine Kemerburgaz Mahallesi’ndeki (246 Ada 5 Parsel) 42 bin 597 metrekarelik arsa için de 1 milyar 117 milyon TL ile en yüksek teklifleri vererek, taksitli satış ihalelerini kazanmıştı.

Pasifik GYO daha önce yaptığı açıklamada, söz konusu arsalarda Next Level Göktürk ve Next Level Country projelerini hayata geçireceğini açıklamıştı.

Ankara’da gerçekleştirdiği projeler ve büyük yatırımlar ile tanınan Pasifik Grubu’nun amiral gemisi Pasifik GYO, Mart 2021’de de Levent’in Etiler girişindeki eski Jandarma Lojmanları arazisini Emlak Konut’tan hasılat paylaşımı modeliyle alarak İstanbul’a giriş yapmıştı.

Alaettin Arslan FLAŞ HABER

http://eyupflashaber.com/

ŞEVKET SEVER; MECLİS ÜYELERİNİ UYARIYORUZ

Ekonomik kriz halkı kasıp kavururken yurt dışı gezilerine katılan belediye meclis üyelerini halk adına uyarıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir