Anasayfa / Alibeyköy haberleri / Muhalafet kazanamayacak İktidar kaybedecek
Alaettin Arslan Eyüp Flaş Haber Gazetesi
Alaettin Arslan yazdı

Muhalafet kazanamayacak İktidar kaybedecek

MUHALAFET KAZANMAYACAK İKTİDAR KAYBEDECEK

31 Mart yerel seçimde muhalefet partisi kazanmayacak, fakat iktidar partisi kaybedecek.

Peki kazanan kim olacak?

Kimileri ciddi paralar harcayıp  kamuoyunda algı oluşturarak sözde  yaptıkları anketlere bakıldığında kime ve nereye oy vereceklerinin ciddi yöndeki belirsizlikleri sürüyor.

Adaylar sahalarda gezerek seçmenden oy isterken hiçbir seçmen çıkıp ta ben sana oy vermem demiyor.. Seçmenin bu tutumu  başkan adaylarını heyecanlandırarak daha şimdiden kendisini seçimin galibi olarak görebiliyor.

Aslında seçmenlere samimi olarak yaklaştığınızda kimin kazanacağını, kimin kaybedeceğini kolay anlayabilirsiniz.

17 yıldır AK Partiye oy verenlere sorulduğunda geçim derdine düşmüş olanlar AK Partiye kırmızı kart göstereceklerini  vurgularken CHP’ye kesinlikle oy vermeyeceklerini de açıkça belirtiyorlar.

MHP seçmenlerine bakıldığında ise hemen aynı düşünce ortaya çıkıyor. CHP semenleri ise özellikle adayların yanlış tercihleri ve belediye meclis üyelikleri listelerinin tepeden dizayn edilmesi noktasında kızgınlık ve kırgınlıkları devam ediyor.

İstanbul geneline bakıldığında hem Cumhur, hem de millet ittifakı gidişattan memnun değil.

Bir kısım seçmen ise kime, nereye ve hangi partiye oy vereceğinin şaşkınlığı içinde.

Vatandaş geçim derdine düşmüş kara kara düşünürken siyasiler seçim derdine düşmüş,

Millet ve Cumhur ittifakına kızarak Saadet Partisine yönelecek olanlar ise şimdilik sessizliğini koruyor.

 

İktidar partisi seçmenine 17 yıldır yaptıklarını anlatırken yapamadıkları noktasındaki engelin muhalefet olduğunu vurguluyor. Muhalefet partisi ise kriz nedeniyle sürekli olarak pahalılıktan dem vuruyor.

Televizyon ekranlarına çıkarak bir birilerine yönelik kötüleme ve karalama kampanyaları başlatan siyasilerin bu davranışlarından dolayı vatandaşların tavrının ve tercihinin hangi yönde kullanacağının hala garantisi yok.

Çünkü millet ve cumhur  şaşkın.  Vatandaş  seçim değil geçim derdine düşmüş. Daha önce CHP  ve Akp’ ye oy vermişler bile çaresiz. Cumhur çaresiz. Millet çaresiz, iktidar çaresiz, Muhalefet çaresiz. Amerika Rusya ya küsmüş, Türkiye kümeye düşmüş, kim kime dum duma.

Bu seçimin asıl galibi kırmızı kart gösterecek olan sessiz çoğunluk olacak.

Bu çoğunluk Türkiye geneline bakıldığında alenen ve açıkça görülebiliyor.

Açlık ve işsizlik dengeleri bozacağı gibi, seçimlere yakın verilen vaatlerin gerçekçilik ve inandırıcı yönü de istikamet gösterebilir.

Kimse boşuna heveslenmesin bence bu seçimin galibi sessiz çoğunluk olacak.

 

http://eyupflashaber.com/

Eyüpsultan’da ramazan etkinliklerine yoğun ilgi

Eyüpsultan Belediyesi Zal Mahmut Paşa Külliyesi Avlusu’nda gerçekleştirilen RamazanEtkinlikleri, Eyüplülerin yanı sıra İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelen vatandaşların da ilgisini çekiyor. …