Anasayfa / Genel / Eyüp haberleri / Abdullah Ağırkan / EYÜP’TE SEBEP SONUÇ İLİŞKİSİ

EYÜP’TE SEBEP SONUÇ İLİŞKİSİ

Devlet bir zor aracı olarak kurulmuştur. Yani devlet “zoru” kullanacak meşru aygıttır. Kuşkusuz zor aracının yöneten “akıl sıradan olamaz.” Sıradan insanların geleneksel akıl olgusu ile eğitilen aklı arasında fark ideal bir amaca hizmet etme meselesidir.

Partiler zor aracının uzantılarıdır. Kuşkusuz zor aracının kullanımı, direksiyonuna geçişi de bir stratejik aklın sahada, masada örgütlenmesi ile anlam ifade eder.

Seçimler en stratejik akıl ve savaş sanatının farklı biçimleri olarak kendini saha da göstermesidir. Eğer bir ideal için kurgunuz yoksa muhtemelen yenilgi kaçınılmazdır. Elinizde savaşı idare edecek nitelikli kadro-güç eksikse ve bunu gidermek, takviye etmek yerine eksikleri ilerliyorsanız bu kaçınılmaz yıkımdır sizin için.

Eyüp sultanda muhalefetin kaybı tam olarak bir stratejik eksiklik –cepheyi genişletmek yerine, yeni ittifaklar kurmak yerine dar alanda kısa paslar, kazandık sarhoşluğu ile bezenmiş çok boyutlu “beyaz Türk egosu”  ile üstten bakma sonucudur.

Oysa sayısal olarak stratejik muhalefet seçimi çok rahat kazanabilirdi!

2018 Haziran Genel Seçim Soncu (Muhalefet)

Seçmen Sayısı: 273,563  olduğu görünmekte Eyüp sultan ilçesinde toplam olarak.

CHP %28.3

HDP %9.7

İYİ PARTİ %8.2

Eyüp Sultanda stratejik muhalefet Toplam % 46,2 Oy potansiyeline tekabül etmekte.

Haziran 2018 seçimlerinde…

31 MART YEREL SEÇİM SONUÇLARI

YSK verilerine göre Eyüp Sultan’da 277.158 seçmen bulunuyor.

4 bine yakın yurttaş seçime yeni eklenmiş Eyüp sultanda.

31 Mart yerel seçim sonuçlarının bizlere gösterdiği tablo ile referandum sürecinde % 51,54 HAYIR ÇIKARAN bir Eyüp sultan, Haziran seçimlerinde % 46,2 toplam gibi devasa potansiyel, ekonomik kriz ve 4 bin yeni seçmenin olduğu ilçede toplam stratejik muhalefet % 47.40 oy alıyor.

Bu bir tarihsel fırsat kaybıdır “Eyüp sultan muhalefet cephesinde”

CHP Genel merkezinin stratejik kazanılır il-ilçe olarak saptadığı birçok yerde kazandığı halede Eyüp sultanda bu kaybı yaşaması ve Ekrem İMAMOĞLU ile ilçe adayları arasında ki oylardaki ciddi fark göz ardı edilemez.

Sonuçlar…

DENİZ KÖKEN

%49.11

EMEL BİLENOĞLU

%47.40

Saadet partisinin 6 bin’e yakın oy aldığını düşünürsek % 2.50 fazla oya tekabül edeceğine göre ve daha da önemlisi Ak Parti tabanının verdiği oyların önemli ölçüde burada olduğunu düşünürsek…

Eyüp’te Kayıp nasıl mümkün olur Stratejik Muhalefet cephesinde?

Burada mesele salt eleştiri meselesi olarak kurgulanmasından ziyade sorununun, yenilginin sebeplerinin anlamak ve geleceğe ışık tutmaktır amaç…

Kişisel hırsların egemen olduğu

Dar ekipcilik

Niteliksiz listeler

Ego yoğunluğu

İlçe ve Aday cephesi

Geçmiş hastalıklı bölge “aktörleri”

Hazırlıksız yapı

Cephe zayıflığı

Ekonomik –Propaganda –Kitle vb

Toplam eksikler “yumağı halinde yürüyen” bir seçim çalışması sürecinden geriye kalan şey!

Kayıp.

YENİ DÖNEM

Yeni dönemde daha yaşanılır bir Eyüp sultan umudunu diri tutma adına mücadele edecek olan muhalefet cephesi şüphesiz kendi eksiklerini, kaybını analiz edecektir…

Yeni süreçte iktidar değişimi ve de kadro yenilenmesi kaçınılmaz biçimde gözlenebilinir.

23 Haziran aslında yeni aritmetik sonucu bakımından da 31 Martla kıyaslanması ve geleceğe, kolektif aklın ne kadar önemli olduğunu gösterecek sonuçlar çıkaracak şüphesiz.

23 Haziran yeni bir umdu diriltecek…

Tekrar ve ortak akılla –Parti üstü değil “ parti dengesiyle” ilerleyen ve de yeni bir irade, yönetimle Eyüp sultan geleceğe, zafere hazırlanacak elbette…

Tüm Zaferler şüphesiz bir hazırlık dönemi eseridir.

 

http://eyupflashaber.com/

Temmuz Sayımız ÇIKTI