Anasayfa / Alibeyköy haberleri / Eyüpsultan’da martın sonu nasıl geçecek?
CHP Eyüpsultanı AK Partiye hediye etti
CHP Eyüpsultan'da hayal kırıklığı yaşattı

Eyüpsultan’da martın sonu nasıl geçecek?

CHP Eyüpsultan’da Seçim kazanırsa bu dörtlüyü tarih yazar,  Kaybederse tarihin çöplüğüne giderler.

CHP’nin  Eyüpsultan’da  25 yıldan bu yana seçim kazanması hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ta ki aday belli olana dek.

CHP İstanbul’un  39 ilçesinden tek kadın adayı Eyüpsultan’dan Emel Bilenoğlu’nu ilan ettiği gün başladı her şey.

Önce İlçe Başkanına saldırı olayı, ardından başlayan meclis üyeleri listesi karmaşası derken tam anlamıyla kazanılması gereken seçimin kaybedilme noktasına geldiği açıkça görülüyor.

CHP Eyüpsultan belediye başkan adayı kim ve kimler tarafından tercih edildi.

Bu sorunun cevabını aslında vermek için henüz erken fakat yine de bir hatırlatalım.

Aykut  ERDOĞDU ve Gökhan ZEYBEK

CHP’nin İstanbul 2 Bölge Millevekilleri Aykut Erdoğdu ve Gökhan Zeybek ikilisi Eyüpsultan adayı Emel Bilenoğlu’nu adaylaşması noktasında aktif rol oynadıkları apaçık belli. Meclis üye listelerine bakıldığında Eyüpsultan mahallelerine ve geneline hitap edecek üç beş üyeden başka kimseniz olmadığı aşikardır. Meclis üyesi listesinde seçim kazandıracak ve belediyecilikten anlayan akıllı üyelerin olmaması soru işareti taşıyor. Kadir Topbaş’ın Mimarı Hakan Kıran’ın tercihi neden Emel Bilenoğlu?

Aslında olan oldu, bu saatten sonra konuşmanında bir anlamı yok zaten, fakat bildiğimiz acı gerçekleri martın sonunda açıklamak daha iyi olur. Martın sununda CHP kazanırsa Aykut Erdoğdu ve Gökhan Zeybek Eyüpsultan Belediyesinde popüler olacak, Yok eğer martın sonunda CHP Eyüpsultanda hüsran yaşarsa sorumlusu kim ve kimler olacak? CHP Eyüpsultan Belediye meclis üyeleri listesine bakıldığında zaten çizilen ve yazılan uygulamalı senaryo açıkça görülüyor. Eyüpsultan seçmeninden oy getirecek kimsenin yok olduğunu görebiliyoruz. Üstelik Eyüpsultan ilçesinde Gerçek CHP’li ve belediyecilikten anlayanların bilerek liste dışı bırakıldığını şimdi daha iyi anlayabiliyoruz. Çünkü senaryo böyle çizilmiş talimat bu yönde verilmişti.

CHP EYÜPSULTAN KANAAT ÖNDERLERİ

Eyüpsultan arenasında her kesim tarafından bilinen, tanınan , saygı duyulan sözü geçen kanaat önderlerine bile tenezzül etmeyenler , sadece sosyal medya da etkinliklerini duyurarak “ister gelsin ister gelmesinler” diye sahalarda dolaşmaları da antikap değilmi?

MECLİS ÜYE RESİMLERİ BİLE GİZLENİYOR.

CHP Eyüpsultan Belediye meclis üyelerinin liste sıralamasına göre asıl üyelerin bile resimlerinin yayınlanmasını istenmediği zaten açıkça görülüyor.

MEHMET SELAMET NİÇİN İSTİFA ETTİ,

Mehmet Selamet Rumeli Kökenli olup Eyüpsultan camiasında sevilen sayılan kişiliğiyle bilinir, Mehmet Selamet’in CHP’den 17 sıra meclis üyesi listesine yazılması Rumeli camiasını derinden  üzdüğü gibi  istifasını isteyip CHP’ye oy vermeyeceklerini de deklara etmiş oldular.

Hayri Has CHP’den Belediye Başkan Adayı olarak katılmıştı. Emel Bilenoğlu açıklanmasının ardından kendisine haber verilmeden meclis üyesi listenin sonuna yazdılar Hayri Has bu duruma tepki göstererek istifa etti.

SELAMİ ÇELEBİOĞLU; AK Partiden Kastamonulu hemşerisi Metin Çırpan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

AĞIR TOPLAR.

Eyüpsultan’ın kanaat önderleri yanı sıra belediyecilikten anlayan oy getireceklerin yanı sıra aktif olarak siyasette yer alan partiye hizmet etmiş kendisini yenilemiş ve yetiştirmiş ağır topların bile dikkate alınmadığı gibi,

CHP Eyüpsultan’da muhalefetteyken başarılı meclis üyeliği görevini yapmış Murat Çelik’i bile liste dışı bırakanlar “bu seçimi kiminle kazanacaklar” sorusu seçimlerden sonra belli olacak.

AİLE BOYU LİSTE

Listeyi Başkan Adayı Emel Bilenoğlu’nun hazırladığı açıkça belli oluyor. Çünkü listenin birinci sırasında yer alan başkanın yakın arkadaşı. Kontenjana bakıldığında ise tam anlamı ile aile boyu. Sahi bu liste CHP’ye oy getirecek mi?

Eyüpsultan’da tam 25 yıl, dile kolay, neredeyse  çeyrek asırlık zaman.

Eyüpsultan’da belediye seçimlerini kazanmak için öncelikle Eyüpsultanı çok iyi anlamak ve tanımak gerekir.

Burada Sadece krizden dem vurarak domates,patates ve biber edebiyatı yaparak seçim kazanılmaz.

Çünkü burası Eyüpsultan. İslam aleminin kutsal bildiği ve değer verdiği bir yer. Burada yaşayan herkes bunu iyi bilir ve ona göre oyunu verirler.

Sen istediğin kadar martın sonu bahar olacak desen bile onlar martın sonunu senden daha iyi bilirler.

Eyüpsultan da seçim kazanmak öyle bilindiği gibi kolay değil.

CHP Eyüpsultan da neler oluyor,

Martın sonunda bir gazeteci olarak bildiklerimizi paylaşmak üzere.

http://eyupflashaber.com/

Eyüp sultan ilçesi Amasya Tamimi’nin 100 Yılı Etkinliğine ev sahipliği yapacak

ADEF Başkanı Saim Diken’in çağrısı şu şekilde… Başta Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının vatanımızı kurtarmak …