Anasayfa / Alibeyköy haberleri / Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken borçlu belediye devraldığını söyledi, Eski başkan Remzi Aydın “Allah islah etsin” dedi,

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken borçlu belediye devraldığını söyledi, Eski başkan Remzi Aydın “Allah islah etsin” dedi,

 

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken borçlu belediye devraldığını söyledi, Eski başkan Remzi Aydın “Allah islah etsin” dedi,

Mekke,Medine ve Kudüs’den sonra İslam Aleminin Kutsal yerlerinden olan Eyüpsultan üç  dönemdir beceriksiz belediye başkanları yüzünden borç batağından bir türlü kurtulamıyor.

1994-2009 yılına kadar iki dönem Saadet Partisi, bir dönem Ak Partiden Belediye başkan olan Ahmet Genç,ten sonra, üç dönemdir üç belediye başkanı değişmiş her dönem belediyenin zilliyetinde olan taşınmazlar satılmasına rağmen borç batağında kurtulamamış.

Deniz Köken göreve geldiği 3 yıldan bu yana hemen her ayın meclis gündemine sunduğu belediye mülkünde satılılk taşınmaz teklifi oy çokluğuyla tıkır,tıkır geçmesine rağmen , üstelik  Bir Milyar Yediyüz Milyonluk belediye arazisini satmakla tarihin en büyük satışı olarak arşive girdi.

BORÇ BATAĞINDAN KURTULAMAYAN DÖRT DÖNEMDİR AK PARTİLİ BELEDİYELERİN YÖNETİMİNDE OLAN EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANLARI BAŞKANLARI BİR BİRİLERİNİNE DÜŞTÜLER.

DENİZ KÖKEN; “BORÇLU BELEDİYE DEVRALDIK”

ESKİ BAŞKAN REMZİ AYDIN;  “Arş-ı alaya yükselen yanlışlarına bir tanesini daha eklediler.Nisan ayı meclis toplantısında belediye başkanı,borçlu belediye devraldıklarını söylüyor.Neymiş? Geçen dönemden 450 milyon borç kalmışmış..sukutumuz yanlış anlaşılmış.3 yıldır koro halinde atılan teranelere artık yeter..

Belediye başkanı meclis kararı olmadan 1 TL borçlanamaz.

2014-2018 arası Meclis kararıyla 5 yılda toplam borçlanmamız 68 milyondur.

2016 yılında İller Bankasından çok düşük faizli 10 yıl vadeli 17 milyon TL kredi aldık ve yeni belediye binamızı tamamladık.

2017 yılında yine çok düşük faizle ve uzun vadeli 13 milyon kredi aldık. Bu parayla Göktürk’te Hazineden arsa satın aldık 50 milyon TL ye sattık.Belediyemize 37 milyon kar sağladık.

2018 yılında iller bankasından düşük faiz ve uzun vadeli toplam 38 milyon kredi kullanarak işşemizin asfalt ve altyapısına kullandık.250 bin ton asfalt serimi yaparak ilçe tarihinin rekorunu kırdık.

Görevi devrettiğimde Belediyemizin piyasaya olan borcu 47.119.757 TL dir.Vergi ve sgk borçları arsa takasıyla sıfırlanmış ve yapılandırılmıştır.

Bu rakamlar Belediyemiz açısından fiske bile değildir.Sağlam ve kurumsal bir yapı bıraktık.4 seçim 1 referandum ve darbe girişimi sürecinde kıt imkanlarla büyük başarılara imza attık.

2018 sonundan 2021 sonuna gelindiğinde Başkanın beyanıyla anlaşılıyor ki Belediyemizin borcu 650 milyon.TL dir.

Anlıyorum , bize imreniyorsunuz. Ama israfa dayalı yönetim anlayışı ve geçmiş dönemle ilgili komplekslerinizden kurtulmadığınız sürece imrenmeye devam edeceksiniz.

Herkes herşeyi görüyor..Ya hesap bilmiyorsunuz ya da milleti de hesap bilmiyor sanıyorsunuz.Her durumda cahilliğinizi ifşa ediyorsunuz.

Son söz: Allah ıslah etsin”

EYÜP FLAŞ HABER Alaettin ARSLAN

http://eyupflashaber.com/

Birgün kızım olursa güçlü kadın olmasını değil, mutlu kadın olmasını isterim.!!

GÜLAY DUMAN; Birgün kızım olursa güçlü kadın olmasını değil, mutlu kadın olmasını isterim.!! Hiç bir  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir